dom opieki Mysłowice

Dom Opieki Mysłowice

Dom opieki Magnolia to nowoczesny dom pomocy dla seniorów, osób wymagających opieki i przewlekle chorych, które potrzebują stałej opieki. Zagwarantuj swoim bliskim jesień życia w cichym miejscu i komfortowych warunkach. U nas życie płynie bez pośpiechu! Magnolia jest domem pomocy w Wilamowicach, który jest bezpiecznym miejscem dla seniorów potrzebujących opieki, również z Mysłowic.

Opis obiektu

Placówka została wpisana reach rejestru wojewody śląskiego pod numerem PSII.9420.1.5.2012.
5
W naszym domu panuje spokojna, domowa atmosfera. Posiadamy 9 miejsc w dwuosobowych, przestronnych i słonecznych pokojach.
5
Cały teren jest pozbawiony barier architektonicznych.
5
Obok domu znajduje się ładny ogród, do którego można dojechać także wózkiem.
5
Przy każdym łóżku znajduje się system przywoławczy.
5
Zapewniamy pięć smacznych posiłków w ciągu dnia, które przygotowujemy we własnej kuchni.
5
Raz w tygodniu odbywają się zajęcia artystyczne, na których powstają piękne prace, upiększające Dom. Regularnie odbywają się także wizyty duszpasterskie.
5
Nasi Pensjonariusze mają zapewnioną całodobową opiekę i uśmiech opiekunek.
5
Na terenie Domu jest możliwość korzystania z Internetu za pomocą WiFi.
5
Cały czas szkolimy się i ponosimy nasze kwalifikacje, by jak najlepiej zajmować się Państwa bliskimi.
Spokojna okolica i wygodna lokalizacja: 15 kilometrów od Bielska-Białej 15 kilometrów od Oświęcimia 20 kilometrów od Pszczyny
Sprawdź naszego Facebooka!

Lokalizacja

Dom seniora położony jest przy ulicy
ul. Juliusza Słowackiego 2 43-330 Wilamowice

tel: + 48 608 304 992

dommagnolia@gmail.com

Opinie o naszym domu opieki

Wysokiej klasy opieka, wykwalifikowana kadra. Miło i przytulnie.
MUP Pielęgniarstwo
MUP Pielęgniarstwo
2021-06-24
Serdeczna atmosfera i profesjonalna opieka. Polecam
Ireneusz Kowlaski
Ireneusz Kowlaski
2020-11-25
Wygodne, czyste pokoje, dobra opieka, życzliwi i bardzo pomocni właściciele. Profesjonalizm, wielkie serca i rodzinna atmosfera, polecam i dziękuję za pomoc.
Ewa H
Ewa H
2020-02-12
Przebywała tam moja mama. Mam bardzo dobrą opinię ,tak o standardzie jak i opiece. Czysty , przyjemny obiekt i bardzo mili właściciele.
Krzysztof Ryznar
Krzysztof Ryznar
2020-01-10

Dlaczego wybrać Dom pomocy Magnolia?

Nasz dom pomocy Magnolia to komfort Twoich bliskich jest dla nas najważniejsze

Magnolia to niewielki dom rodzinny znajdujący się w malowniczych Wilamowicach. To miejsce dla osób starszych, w którym każdy doświadczy szczerej domowej atmosfery. Zapewniamy prywatną całodobową opiekę nad seniorami z Mysłowic, umożliwiając mieszkańcom spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Magnolia to bezpieczny azyl, w którym każdy pensjonariusz może liczyć na chwilę relaksu!

Naszą misją jest tworzenie przyjaznych, komfortowych i pozbawionych barier warunków do życia dla osób wymagających opieki, bazując na zrozumieniu ich indywidualnych potrzeb, szacunku dla każdej osoby i dbaniu, by mieszkańcy czuli się ważną częścią naszej wspólnoty

Nasz obiekt ma zbawienny wpływ na wypoczynek: malownicze okoliczne tereny, brak barier architektonicznych, doświadczona życzliwa opieka specjalistów, domowa kuchnia i indywidualne podejście do każdej osoby. Żyjąc u nas, można poczuć domowe ciepło! Wszyscy pracownicy są rzetelni i zaangażowani w swoje obowiązki. U nas możesz być pewien że Twoi bliscy są w odpowiednich – zapewnione są zarówno podstawowe potrzeby, jak i profesjonalna opieka medyczna.

Jak wygląda codzienność w domu opieki Magnolia? Podopieczni mogą liczyć na wspólne posiłki, zajęcia artystyczne, całodobową opiekę i odpoczynek. Dom pomocy ma możliwość zakwaterowania 9 pensjonariuszy, co sprawia, że atmosfera bardzo przypomina tę panującą w domu – jest komfortowo i kameralnie. Każdy pensjonariusz może liczyć u nas na bezstresowy pobyt.

Codziennie harmonogram dostosowujemy do potrzeb i oczekiwań podopiecznych – jeśli chcą spędzić dany dzień inaczej lub po prostu odpocząć w swoim pokoju, informują nas o tym. Personel jest dla podopiecznych domu opieki, a nie odwrotnie – to podopieczni domu opieki Magnolia muszą czuć się u nas jak najbardziej komfortowo.

Udogodnienia

Dlaczego można nam zaufać? Dom opieki Magnolia funkcjonuje w przemyślany sposób, tak by umilić jesień życia każdego seniora.
Do największych zalet naszego domu pomocy społecznej można zaliczyć:

dom pomocy społecznej

KOMFORTOWE WARUNKI POBYTU

Dom seniora Magnolia może przyjąć jednocześnie 9 podopiecznych pensjonariuszy, dzięki czemu każda z tych osób starszych jest traktowana w sposób indywidualny i może liczyć na wsparcie specjalistów w każdym momencie pobytu u nas. Oferujemy krótkoterminowe i długoterminowe pobyty. Posiadamy 1 i 2 osobowe pokoje, każdy z osobną toaletą –  pomieszczenia są zadbane, czyste i przestronne, są także odpowiednie dla osób starszych z niepełnosprawnościami (brak jakichkolwiek barier architektonicznych). Niewielkie grono sprzyja integracji. U nas Twój bliski poczuje się jak u siebie! Stworzenie przyjaznych warunków do wspólnego, rodzinnego życia, w atmosferze wzajemnego poszanowania i sympatii było ideą przyświecającą powstaniu naszego domu seniora.

opieka osób przewlekle somatycznie chorych

CIĄGŁA OPIEKA I GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA

zapewniamy 24- godzinną opiekę specjalistów wykwalifikowanych specjalistów opieki nad seniorami (dla osób niepełnosprawnych, zdrowych, ale także dla osób z chorobą Alzheimera czy demencją starczą) oraz 24-godzinną opiekę lekarską w ramach POZ, 7 dni w tygodniu. Nasi pracownicy to osoby, które wkładają całe swoje serce w codzienne wykonywanie obowiązków, nie , dlatego że muszą, ale dlatego że chcą! Są to osoby otwarte i bardzo zaangażowane w swoje zadania, to specjaliści z bogatym doświadczeniem. Dla zwiększenia komfortu każda osoba starsza przy swoim łóżku znajdzie system alarmowy, który błyskawicznie zaalarmuje kompetentnego pracownika. Wykwalifikowany personel lekarski bez przerwy pilnuje bezpieczeństwa seniorów.

wyżywienie osób dorosłych niepełnosprawnych

PYSZNE DOMOWE POSIŁKI

wyżywienie w Magnolii nie odbiega od domowych obiadów. W każdy dzień podopieczni otrzymują 5 posiłków przyrządzanychna miejscu. Naszym podopiecznym zapewniamy posiłki podawane o stałych porach, według harmonogramu.

oferujemy całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym

WIZYTY OSÓB BLISKICH

pensjonariuszy można odwiedzać każdego dnia. Bliscy naszych podopiecznych są zawsze mile widziana! Nie ograniczamy w żaden sposób wizyt i zapewniamy prywatne, komfortowe warunki podczas spotkań. Specjalnie dla członków rodziny i bliskich naszych mieszkańców przygotowaliśmy miejsca parkingowe nieopodal domu.

domy opieki dla osób potrzebujących nieustającej pomocy

ATRAKCJE – bogata oferta spędzania wolnego czasu

w celu urozmaicenia pobytu w domu opieki Magnolia, raz na tydzień odbywają się warsztaty kreatywne – są to zajęcia dodatkowe organizowane przez doświadczonych opiekunów czasu wolnego. Oczywiście decyzję o uczestnictwie w zajęciach każdy senior podejmuje samodzielnie. Dodatkowo możemy pochwalić się pięknym ogrodem, gdzie nasi mieszkańcy mogą korzystać ze świeżego powietrza.

Zapraszamy do kontaktu!

Jesteś z Mysłowic? Szukasz odpowiedniego ośrodka dla swoich najbliższych? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz galerią zdjęć. Zapraszamy także do kontaktu osobistego, drogą elektroniczną lub telefonicznego z naszymi pracownikami, którzy chętnie odpowiedzą na pytania związane z pobytem w domu opieki dla seniorów Magnolia.

Często zjeżdżają do nas osoby z:

5/5 - (24 głosów)