dom opieki Sosnowiec

Dom Opieki Sosnowiec

Dom opieki Magnolia to nowoczesny dom pomocy dla seniorów, osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych, które potrzebują całodobowej opieki. Zapewnij swoim bliskim jesień życia w spokojnym miejscu i komfortowych warunkach. Tutaj życie płynie bez pośpiechu! Magnolia jest domem opieki w Wilamowicach, który jest bezpiecznym azylem dla osób starszych potrzebujących opieki, również z Sosnowca.

Opis obiektu

Placówka została wpisana do rejestru wojewody śląskiego pod numerem PSII.9420.1.5.2012.

5
W naszym domu panuje spokojna, domowa atmosfera. Posiadamy 9 miejsc w dwuosobowych, przestronnych i słonecznych pokojach.
5
Cały teren jest pozbawiony barier architektonicznych.
5
Obok domu znajduje się ładny ogród, do którego można dojechać także wózkiem.
5
Przy każdym łóżku znajduje się system przywoławczy.
5
Zapewniamy pięć smacznych posiłków w ciągu dnia, które przygotowujemy we własnej kuchni.
5
Raz w tygodniu odbywają się zajęcia artystyczne, na których powstają piękne prace, upiększające Dom. Regularnie odbywają się także wizyty duszpasterskie.
5
Nasi Pensjonariusze mają zapewnioną całodobową opiekę i uśmiech opiekunek.
5
Na terenie Domu jest możliwość korzystania z Internetu za pomocą WiFi.
5
Cały czas szkolimy się i ponosimy nasze kwalifikacje, by jak najlepiej zajmować się Państwa bliskimi.
Spokojna okolica i wygodna lokalizacja: 15 kilometrów od Bielska-Białej 15 kilometrów od Oświęcimia 20 kilometrów od Pszczyny
Sprawdź naszego Facebooka!

Lokalizacja

Dom Magnolia ul. Juliusza Słowackiego 2 43-330 Wilamowice

tel: + 48 608 304 992

dommagnolia@gmail.com

Opinie o naszym domu opieki

Wysokiej klasy opieka, wykwalifikowana kadra. Miło i przytulnie.
MUP Pielęgniarstwo
MUP Pielęgniarstwo
2021-06-24
Serdeczna atmosfera i profesjonalna opieka. Polecam
Ireneusz Kowlaski
Ireneusz Kowlaski
2020-11-25
Wygodne, czyste pokoje, dobra opieka, życzliwi i bardzo pomocni właściciele. Profesjonalizm, wielkie serca i rodzinna atmosfera, polecam i dziękuję za pomoc.
Ewa H
Ewa H
2020-02-12
Przebywała tam moja mama. Mam bardzo dobrą opinię ,tak o standardzie jak i opiece. Czysty , przyjemny obiekt i bardzo mili właściciele.
Krzysztof Ryznar
Krzysztof Ryznar
2020-01-10

Dlaczego wybrać Dom pomocy Magnolia?

Nasz dom pomocy Magnolia to komfort Twoich bliskich jest dla nas najważniejsze

Magnolia to niewielkich rozmiarów dom rodzinny znajdujący się w malowniczych Sosnowcu. To miejsce dla seniorów, w którym każdy doświadczy prawdziwej rodzinnej atmosfery. Zapewniamy prywatną 24-godzinną opiekę nad seniorami i odpowiednie warunki do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Magnolia to oaza spokoju, w której każdy podopieczny ma zagwarantowaną chwilę relaksu!

Nasz obiekt sprzyja wypoczynkowi: piękne okoliczne tereny, brak barier architektonicznych, profesjonalna życzliwa opieka personelu, smaczna domowa kuchnia i indywidualne podejście do każdego seniora. Żyjąc w tym miejscu, można poczuć domowe ciepło! Wszyscy pracownicy są rzetelni i zaangażowani w swoją pracę. Dzięki nam możesz być spokojny o to, że Twoi bliscy są w dobrych rękach – zapewniamy zarówno podstawowe potrzeby, jak i odpowiednia opieka lekarska.

Jak wygląda życie w domu opieki Magnolia? Seniorzy mogą liczyć na wspólnie spożywanie posiłków, uczestnictwo w zajęciach artystycznych, 24-godzinną opiekę i odpoczynek. Dom pomocy pozwala na zakwaterowanie 9 pensjonariuszy, co sprawia, że atmosfera bardzo przypomina tę panującą w domu – jest spokojnie i kameralnie. Każdy pensjonariusz ma zapewniony u nas bezstresowe życie.

Każdego dnia harmonogram dopasowujemy do potrzeb i oczekiwań podopiecznych – jeśli mają ochotę spędzić dany dzień w zupełnie inny sposób lub zwyczajnie odpocząć w swoim pokoju, informują nas o tym. Personel jest dla seniorów domu opieki, a nie na odwrót – to podopieczni domu opieki Magnolia mają czuć się u nas jak najlepiej.

Udogodnienia

Dlaczego warto nam powierzyć w opiekę swoich bliskich? Dom opieki Magnolia funkcjonuje w przemyślany sposób, tak by umilić jesień życia każdego seniora.
Do największych zalet naszego domu pomocy społecznej należą:

dom pomocy społecznej

KOMFORTOWE WARUNKI POBYTU

dom opieki Magnolia ma możliwość przyjęcia jednocześnie 9 podopiecznych pensjonariuszy, dzięki czemu każda z tych osób starszych jest traktowana w sposób indywidualny i może liczyć na pomoc specjalistów bez ograniczeń. Oferujemy krótkie i długie pobyty. Dysponujemy 1 i 2 osobowymi pokojami, każdy z własną łazienką –  pomieszczenia są schludne, czyste i nie ograniczają ruchów, są także odpowiednio przygotowane dla osób starszych niepełnosprawnych ruchowo (brak jakichkolwiek barier architektonicznych). Niewielkie grono sprzyja integracji. U nas Twój bliski poczuje się jak we własnym domu!

opieka osób przewlekle somatycznie chorych

CIĄGŁA OPIEKA I GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA

zapewniamy 24- godzinną opiekę specjalistów wykwalifikowanych complete opieki nad seniorami (dla osób zdrowych, ale także dla osób z niepełnosprawnościami, z chorobą Alzheimera czy demencją starczą) oraz 24-godzinną opiekę lekarską w ramach POZ, 7 dni w tygodniu. Nasi pracownicy to osoby, które wkładają całe swoje serce w codzienne wykonywanie obowiązków, nie , dlatego że muszą, ale dlatego że chcą! Są to osoby otwarte i bardzo zaangażowane w swoje zadania, to specjaliści z bogatym doświadczeniem. Dla zwiększenia komfortu każda osoba starsza przy swoim łóżku znajdzie system alarmowy, który błyskawicznie zaalarmuje kompetentnego pracownika. Personel bez przerwy pilnuje bezpieczeństwa seniorów.

wyżywienie osób dorosłych niepełnosprawnych

PYSZNE DOMOWE DANIA

wyżywienie w Magnolii niczym nie różni się od domowych obiadów. W każdy dzień podopieczni dostają 5 posiłków przyrządzanych w kuchni znajdującej się na terenie domu opieki. Naszym pensjonariuszom zapewniamy posiłki podawane o stałych porach, zgodnie z harmonogramem.

oferujemy całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym

ODWIEDZINY

seniorów można odwiedzać w każdy dzień. Najbliżsi naszych podopiecznych są zawsze mile widziana! Pod żadnym pozorem nie ograniczamy wizyt i zapewniamy prywatne, spokojne warunki do spotkań. Specjalnie dla najbliższych osób naszych mieszkańców przygotowaliśmy miejsca parkingowe obok domu.

domy opieki dla osób potrzebujących nieustającej pomocy

UROZMAICENIE CZASU

aby urozmaicić w domu opieki Magnolia, raz na tydzień zapewniamy warsztaty kreatywne – są to zajęcia dodatkowe prowadzone przez doświadczonych opiekunów czasu wolnego. Oczywiście chęć uczestniczenia w zajęciach każdy pensjonariusz określa samodzielnie. Dodatkowo możemy pochwalić się pięknym ogrodem, gdzie nasi seniorzy mogą odpocząć na świeżym powietrzu.

Zapraszamy do kontaktu!

Jesteś z Sosnowca? Szukasz odpowiedniego miejsca dla swoich bliskich? Zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą oraz zdjęciami zamieszczonymi na stronie. Zapraszamy także do kontaktu osobistego, elektronicznego lub telefonicznego z naszymi pracownikami, którzy chętnie odpowiedzą na nurtujące Cię pytania związane z pobytem w naszym pensjonacie dla seniorów Magnolia.

Często zjeżdżają do nas osoby z:

5/5 - (24 głosów)