dom opieki Chełmek

Dom Opieki Chełmek

Dom opieki Magnolia to nowoczesny dom pomocy dla seniorów, osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych, które potrzebują całodobowej opieki. Zagwarantuj swoim bliskim jesień życia w cichym miejscu i komfortowych warunkach. Tutaj życie płynie bez pośpiechu! Magnolia jest domem pomocy w Wilamowicach, który jest bezpiecznym miejscem dla seniorów potrzebujących opieki, również z Chełmka.

Dom spokojnej starosci Chełmek

Placówka została wpisana attain rejestru wojewody śląskiego pod numerem PSII.9420.1.5.2012.
5
W naszym domu panuje spokojna, domowa atmosfera. Posiadamy 9 miejsc w dwuosobowych, przestronnych i słonecznych pokojach.
5
Cały teren jest pozbawiony barier architektonicznych.
5
Obok domu znajduje się ładny ogród, do którego można dojechać także wózkiem.
5
Przy każdym łóżku znajduje się system przywoławczy.
5
Zapewniamy pięć smacznych posiłków w ciągu dnia, które przygotowujemy we własnej kuchni.
5
Raz w tygodniu odbywają się zajęcia artystyczne, na których powstają piękne prace, upiększające Dom. Regularnie odbywają się także wizyty duszpasterskie.
5
Nasi Pensjonariusze mają zapewnioną całodobową opiekę i uśmiech opiekunek.
5
Na terenie Domu jest możliwość korzystania z Internetu za pomocą WiFi.
5
Cały czas szkolimy się i ponosimy nasze kwalifikacje, by jak najlepiej zajmować się Państwa bliskimi.
Spokojna okolica i wygodna lokalizacja: 15 kilometrów od Bielska-Białej 15 kilometrów od Oświęcimia 20 kilometrów od Pszczyny
Sprawdź naszego Facebooka!

Lokalizacja

Dom Magnolia ul. Juliusza Słowackiego 2 43-330 Wilamowice

tel: + 48 608 304 992

dommagnolia@gmail.com

Opinie o naszym domu opieki

Wysokiej klasy opieka, wykwalifikowana kadra. Miło i przytulnie.
MUP Pielęgniarstwo
MUP Pielęgniarstwo
2021-06-24
Serdeczna atmosfera i profesjonalna opieka. Polecam
Ireneusz Kowlaski
Ireneusz Kowlaski
2020-11-25
Wygodne, czyste pokoje, dobra opieka, życzliwi i bardzo pomocni właściciele. Profesjonalizm, wielkie serca i rodzinna atmosfera, polecam i dziękuję za pomoc.
Ewa H
Ewa H
2020-02-12
Przebywała tam moja mama. Mam bardzo dobrą opinię ,tak o standardzie jak i opiece. Czysty , przyjemny obiekt i bardzo mili właściciele.
Krzysztof Ryznar
Krzysztof Ryznar
2020-01-10

Dlaczego wybrać Dom pomocy Magnolia?

Nasz dom pomocy Magnolia to komfort Twoich bliskich jest dla nas najważniejsze

Magnolia to niewielki dom rodzinny położony w malowniczych Chełmku. To azyl dla osób starszych, w którym każdy doświadczy prawdziwej rodzinnej atmosfery. Zapewniamy prywatną 24-godzinną opiekę nad osobami starszymi i właściwe warunki do przebywania na świeżym powietrzu.

Magnolia to oaza spokoju, w której każdy pensjonariusz może liczyć na chwilę relaksu!

Nasz dom pomocy ma zbawienny wpływ na wypoczynek: malownicze okoliczne tereny, brak barier architektonicznych, doświadczona życzliwa opieka specjalistów, smaczna domowa kuchnia i indywidualne podejście do każdego seniora. Żyjąc w tym miejscu, można poczuć domowe ciepło! Wszyscy pracownicy są rzetelni i zaangażowani w powierzone obowiązki. U nas możesz być pewien że Twoi bliscy są w odpowiednich – zapewniamy zarówno podstawowe potrzeby, jak i odpowiednia opieka medyczna.

Jak przebiega życie w domu opieki Magnolia? Seniorzy mogą liczyć na wspólnie spożywanie posiłków, zajęcia plastyczne, 24-godzinną opiekę i relaks w ogrodzie. Dom opieki ma możliwość zakwaterowania 9 podopiecznych, co sprawia, że atmosfera jest podobna do tej panującej w domu – jest komfortowo i kameralnie. Każdy podopieczny może liczyć u nas na bezstresowe życie.

Codziennie program zajęć dopasowujemy do potrzeb i oczekiwań podopiecznych – jeśli pragną spędzić dany dzień w zupełnie inny sposób lub po prostu odpocząć w swoim pokoju, umożliwiamy im to. To opiekunowie są dla podopiecznych domu opieki, a nie na odwrót – to podopieczni domu opieki Magnolia muszą czuć się u nas jak najlepiej.

Dom pomocy społecznej w Chełmku

Dlaczego warto nam zaufać? Dom opieki Magnolia działa w rozsądny sposób, tak żeby uprzyjemnić jesień życia każdego podopiecznego.
Do największych zalet naszego domu pomocy społecznej można zaliczyć:

dom pomocy społecznej

KOMFORTOWE WARUNKI POBYTU

dom opieki Magnolia ma możliwość przyjęcia jednocześnie 9 podopiecznych pensjonariuszy, co sprawia, że każda z tych osób starszych jest traktowana w indywidualnie i może liczyć na opiekę specjalistów bez ograniczeń. Oferujemy krótkoterminowe i długoterminowe pobyty. Mamy 1 i 2 osobowe pokoje, każdy z własną łazienką –  pomieszczenia są zadbane, czyste i przestronne, są także odpowiednie dla osób starszych niepełnosprawnych ruchowo (brak jakichkolwiek barier architektonicznych). Niewielkie grono sprzyja integracji. U nas senior poczuje się jak u siebie!

opieka osób przewlekle somatycznie chorych

CIĄGŁA OPIEKA I GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA

zapewniamy 24- godzinną opiekę specjalistów wykwalifikowanych pull off opieki nad seniorami (dla osób zdrowych, ale także dla osób z niepełnosprawnościami, z chorobą Alzheimera czy demencją starczą) oraz 24-godzinną opiekę lekarską w ramach POZ, 7 dni w tygodniu. Nasi pracownicy to osoby, które wkładają całe swoje serce w codzienne wykonywanie obowiązków, nie , dlatego że muszą, ale dlatego że chcą! Są to osoby otwarte i bardzo zaangażowane w swoje zadania, to specjaliści z bogatym doświadczeniem. Dla zwiększenia komfortu każda osoba starsza przy swoim łóżku znajdzie system alarmowy, który błyskawicznie zaalarmuje kompetentnego pracownika. Personel bez przerwy pilnuje bezpieczeństwa seniorów.

wyżywienie osób dorosłych niepełnosprawnych

SMACZNE DOMOWE POSIŁKI

wyżywienie w Magnolii nie odbiega od domowych obiadów. Codziennie mieszkańcy dostają 5 posiłków przygotowanych w kuchni znajdującej się na terenie domu opieki. Naszym podopiecznym zapewniamy dania podawane o regularnych porach, według harmonogramu.

oferujemy całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym

WIZYTY OSÓB BLISKICH

pensjonariuszy można odwiedzać codziennie. Rodzina naszych podopiecznych jest zawsze mile widziana! Nie narzucamy żadnych ograniczeń co do wizyt i zapewniamy prywatne, spokojne warunki do odwiedzin. Specjalnie dla członków rodziny i bliskich naszych podopiecznych przygotowaliśmy miejsca postojowe blisko budynku.

domy opieki dla osób potrzebujących nieustającej pomocy

UROZMAICENIE CZASU

w celu uatrakcyjnienia pobytu w domu opieki Magnolia, raz w tygodniu odbywają się warsztaty kreatywne – są to zajęcia dodatkowe organizowane przez animatorów czasu wolnego. Oczywiście chęć uczestniczenia w zajęciach każdy pensjonariusz podejmuje samodzielnie. Dodatkowo możemy pochwalić się dużym ogródkiem, gdzie nasi seniorzy mogą odpocząć na świeżym powietrzu.

Skontaktuj się z nami!

Jesteś mieszkańcem Chełmka? Szukasz domu opieki dla swoich najbliższych? Zapoznaj się z naszą ofertą oraz zdjęciami zamieszczonymi na stronie. Zapraszamy także do kontaktu osobistego, elektronicznego lub telefonicznego z naszymi pracownikami, którzy z przyjemnością odpowiedzą na Twoje pytania związane z pobytem w domu opieki dla seniorów Magnolia.

Często zjeżdżają do nas osoby z:

5/5 - (24 głosów)