dom opieki Racibórz

Dom Opieki Racibórz

Dom opieki Magnolia to nowoczesny dom opieki dla osób starszych, osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych, które wymagają stałej opieki. Zapewnij swoim bliskim jesień życia w cichym miejscu i komfortowych warunkach. Tutaj żyje się bez pośpiechu! Magnolia jest domem pomocy w Wilamowicach, który jest bezpiecznym azylem dla osób starszych potrzebujących opieki, również z Raciborza.

Dom spokojnej starosci Racibórz

Placówka została wpisana accomplish rejestru wojewody śląskiego pod numerem PSII.9420.1.5.2012.
5
W naszym domu panuje spokojna, domowa atmosfera. Posiadamy 9 miejsc w dwuosobowych, przestronnych i słonecznych pokojach.
5
Cały teren jest pozbawiony barier architektonicznych.
5
Obok domu znajduje się ładny ogród, do którego można dojechać także wózkiem.
5
Przy każdym łóżku znajduje się system przywoławczy.
5
Zapewniamy pięć smacznych posiłków w ciągu dnia, które przygotowujemy we własnej kuchni.
5
Raz w tygodniu odbywają się zajęcia artystyczne, na których powstają piękne prace, upiększające Dom. Regularnie odbywają się także wizyty duszpasterskie.
5
Nasi Pensjonariusze mają zapewnioną całodobową opiekę i uśmiech opiekunek.
5
Na terenie Domu jest możliwość korzystania z Internetu za pomocą WiFi.
5
Cały czas szkolimy się i ponosimy nasze kwalifikacje, by jak najlepiej zajmować się Państwa bliskimi.
Spokojna okolica i wygodna lokalizacja: 15 kilometrów od Bielska-Białej 15 kilometrów od Oświęcimia 20 kilometrów od Pszczyny
Sprawdź naszego Facebooka!

Lokalizacja

Dom Magnolia ul. Juliusza Słowackiego 2 43-330 Wilamowice

tel: + 48 608 304 992

dommagnolia@gmail.com

Opinie o naszym domu opieki

Wysokiej klasy opieka, wykwalifikowana kadra. Miło i przytulnie.
MUP Pielęgniarstwo
MUP Pielęgniarstwo
2021-06-24
Serdeczna atmosfera i profesjonalna opieka. Polecam
Ireneusz Kowlaski
Ireneusz Kowlaski
2020-11-25
Wygodne, czyste pokoje, dobra opieka, życzliwi i bardzo pomocni właściciele. Profesjonalizm, wielkie serca i rodzinna atmosfera, polecam i dziękuję za pomoc.
Ewa H
Ewa H
2020-02-12
Przebywała tam moja mama. Mam bardzo dobrą opinię ,tak o standardzie jak i opiece. Czysty , przyjemny obiekt i bardzo mili właściciele.
Krzysztof Ryznar
Krzysztof Ryznar
2020-01-10

Dlaczego wybrać Dom pomocy Magnolia?

Nasz dom pomocy Magnolia to komfort Twoich bliskich jest dla nas najważniejsze

Magnolia to niewielki dom rodzinny znajdujący się w malowniczych Raciborzu. To azyl dla seniorów, w którym każdy doświadczy szczerej domowej atmosfery. Gwarantujemy prywatną 24-godzinną opiekę nad osobami starszymi i korzystne warunki do przebywania na świeżym powietrzu.

Magnolia to bezpieczny azyl, w którym każdy pensjonariusz ma zapewnioną chwilę relaksu!

Nasz dom opieki ma zbawienny wpływ na wypoczynek: piękne okoliczne tereny, żadnych barier architektonicznych, profesjonalna życzliwa opieka personelu, smaczna domowa kuchnia i indywidualne podejście do każdej osoby. Mieszkając w tym miejscu, można doświadczyć rodzinnego ciepła! Cały personel są rzetelni i zaangażowani w swoją pracę. U nas możesz być pewien że Twoi bliscy są w dobrych rękach – zapewniamy zarówno podstawowe potrzeby, jak i profesjonalna opieka lekarska.

Jak przebiega codzienność w domu pomocy Magnolia? Seniorzy mogą liczyć na wspólnie spożywanie posiłków, uczestnictwo w zajęciach artystycznych, 24-godzinną opiekę i odpoczynek. Dom opieki ma możliwość zakwaterowania 9 pensjonariuszy, co sprawia, że atmosfera bardzo przypomina tę panującą w domu – jest spokojnie i kameralnie. Każdy senior może liczyć u nas na bezstresowy pobyt.

Codziennie plan zajęć dopasowujemy do potrzeb i oczekiwań podopiecznych – jeśli mają ochotę spędzić dany dzień w inny sposób lub po prostu spędzić czas w swoim pokoju, informują nas o tym. Personel jest dla seniorów domu opieki, a nie odwrotnie – to podopieczni domu opieki Magnolia muszą czuć się u nas jak najbardziej komfortowo.

Dom pomocy społecznej w Raciborzu

Dlaczego warto nam powierzyć w opiekę swoich najbliższych? Dom opieki Magnolia działa w przemyślany sposób, tak by umilić jesień życia każdego pensjonariusza.
Do największych zalet naszego domu pomocy społecznej należą:

dom pomocy społecznej

KOMFORTOWE WARUNKI POBYTU

dom opieki Magnolia jest w stanie przyjąć jednocześnie 9 seniorów pensjonariuszy, co powoduje, że każda z tych osób starszych jest traktowana w indywidualnie i może liczyć na opiekę specjalistów w każdym momencie pobytu u nas. Zapewniamy krótkie i długie pobyty. Mamy 1 i 2 osobowe pokoje, każdy z łazienką –  pokoje są schludne, czyste i przestronne, są także odpowiednio przygotowane dla osób starszych z niepełnosprawnościami (brak jakichkolwiek barier architektonicznych). Niewielkie grono sprzyja integracji. U nas senior poczuje się jak u siebie!

opieka osób przewlekle somatycznie chorych

CIĄGŁA OPIEKA I GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA

zapewniamy 24- godzinną opiekę specjalistów wykwalifikowanych accomplish opieki nad seniorami (dla osób zdrowych, ale także dla osób z niepełnosprawnościami, z chorobą Alzheimera czy demencją starczą) oraz 24-godzinną opiekę lekarską w ramach POZ, 7 dni w tygodniu. Nasi pracownicy to osoby, które wkładają całe swoje serce w codzienne wykonywanie obowiązków, nie , dlatego że muszą, ale dlatego że chcą! Są to osoby otwarte i bardzo zaangażowane w swoje zadania, to specjaliści z bogatym doświadczeniem. Dla zwiększenia komfortu każda osoba starsza przy swoim łóżku znajdzie system alarmowy, który błyskawicznie zaalarmuje kompetentnego pracownika. Personel bez przerwy pilnuje bezpieczeństwa seniorów.

wyżywienie osób dorosłych niepełnosprawnych

PYSZNE DOMOWE POSIŁKI

wyżywienie w Magnolii nie odbiega od domowych obiadów. Każdego dnia seniorzy dostają 5 posiłków przyrządzanych w kuchni znajdującej się na terenie domu opieki. Naszym podopiecznym gwarantujemy posiłki podawane o stałych porach, według harmonogramu.

oferujemy całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym

ODWIEDZINY

pensjonariuszy można odwiedzać codziennie. Rodzina naszych podopiecznych jest zawsze mile widziana! Nie narzucamy żadnych ograniczeń co do wizyt i zapewniamy prywatne, komfortowe warunki do spotkań. Specjalnie dla członków rodziny i bliskich naszych mieszkańców przygotowaliśmy miejsca postojowe nieopodal budynku.

domy opieki dla osób potrzebujących nieustającej pomocy

ATRAKCJE

aby uatrakcyjnić w domu opieki Magnolia, raz na tydzień organizujemy warsztaty kreatywne – są to zajęcia dodatkowe prowadzone przez animatorów czasu wolnego. Oczywiście chęć uczestniczenia w warsztatach każdy pensjonariusz podejmuje samodzielnie. Oprócz tego możemy pochwalić się dużym ogrodem, gdzie nasi mieszkańcy mogą korzystać ze świeżego powietrza.

Zapraszamy accomplish kontaktu!

Jesteś mieszkańcem Raciborza? Szukasz domu opieki dla swoich bliskich? Zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą oraz zdjęciami zamieszczonymi na stronie. Zachęcamy również do kontaktu osobistego, drogą elektroniczną lub telefonicznego z naszymi pracownikami, którzy z przyjemnością odpowiedzą na pytania związane z pobytem w domu opieki dla osób starszych Magnolia.

Często zjeżdżają do nas osoby z:

5/5 - (24 głosów)