dom opieki Mikołów

Dom Opieki Mikołów

Dom opieki Magnolia to nowoczesny dom pomocy dla seniorów, osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych, które potrzebują stałej opieki. Zapewnij swoim bliskim jesień życia w spokojnym miejscu i komfortowych warunkach. U nas żyje się bez pośpiechu! Magnolia jest domem pomocy w Wilamowicach, który jest bezpiecznym miejscem dla seniorów potrzebujących opieki, również z Mikołowa.

Dom spokojnej starosci Mikołów

Placówka została wpisana reach rejestru wojewody śląskiego pod numerem PSII.9420.1.5.2012.
5
W naszym domu panuje spokojna, domowa atmosfera. Posiadamy 9 miejsc w dwuosobowych, przestronnych i słonecznych pokojach.
5
Cały teren jest pozbawiony barier architektonicznych.
5
Obok domu znajduje się ładny ogród, do którego można dojechać także wózkiem.
5
Przy każdym łóżku znajduje się system przywoławczy.
5
Zapewniamy pięć smacznych posiłków w ciągu dnia, które przygotowujemy we własnej kuchni.
5
Raz w tygodniu odbywają się zajęcia artystyczne, na których powstają piękne prace, upiększające Dom. Regularnie odbywają się także wizyty duszpasterskie.
5
Nasi Pensjonariusze mają zapewnioną całodobową opiekę i uśmiech opiekunek.
5
Na terenie Domu jest możliwość korzystania z Internetu za pomocą WiFi.
5
Cały czas szkolimy się i ponosimy nasze kwalifikacje, by jak najlepiej zajmować się Państwa bliskimi.
Spokojna okolica i wygodna lokalizacja: 15 kilometrów od Bielska-Białej 15 kilometrów od Oświęcimia 20 kilometrów od Pszczyny
Sprawdź naszego Facebooka!

Lokalizacja

Dom Magnolia ul. Juliusza Słowackiego 2 43-330 Wilamowice

tel: + 48 608 304 992

dommagnolia@gmail.com

Opinie o naszym domu opieki

Wysokiej klasy opieka, wykwalifikowana kadra. Miło i przytulnie.
MUP Pielęgniarstwo
MUP Pielęgniarstwo
2021-06-24
Serdeczna atmosfera i profesjonalna opieka. Polecam
Ireneusz Kowlaski
Ireneusz Kowlaski
2020-11-25
Wygodne, czyste pokoje, dobra opieka, życzliwi i bardzo pomocni właściciele. Profesjonalizm, wielkie serca i rodzinna atmosfera, polecam i dziękuję za pomoc.
Ewa H
Ewa H
2020-02-12
Przebywała tam moja mama. Mam bardzo dobrą opinię ,tak o standardzie jak i opiece. Czysty , przyjemny obiekt i bardzo mili właściciele.
Krzysztof Ryznar
Krzysztof Ryznar
2020-01-10

Dlaczego wybrać Dom pomocy Magnolia?

Nasz dom pomocy Magnolia to komfort Twoich bliskich jest dla nas najważniejsze

Magnolia to niewielki dom rodzinny znajdujący się w malowniczych Mikołowie. To miejsce dla seniorów, w którym każdy doświadczy prawdziwej rodzinnej atmosfery. Zapewniamy prywatną 24-godzinną opiekę nad seniorami i korzystne warunki do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Magnolia to oaza spokoju, w której każdy pensjonariusz ma zapewnioną chwilę relaksu!

Nasz dom opieki sprzyja wypoczynkowi: malownicze okoliczne tereny, żadnych barier architektonicznych, doświadczona życzliwa opieka specjalistów, smaczna domowa kuchnia i indywidualne podejście do każdej osoby. Mieszkając u nas, można doświadczyć rodzinnego ciepła! Wszyscy pracownicy są rzetelni i zaangażowani w swoją pracę. U nas możesz być pewien że opieka nad Twoimi bliskimi jest na najwyższym poziomie – zapewniamy zarówno podstawowe potrzeby, jak i właściwa opieka medyczna.

Jak przebiega codzienność w domu opieki Magnolia? Seniorzy mogą liczyć na wspólne posiłki, zajęcia plastyczne, 24-godzinną opiekę i relaks w ogrodzie. Dom pomocy pozwala na zakwaterowanie 9 podopiecznych, co sprawia, że atmosfera bardzo przypomina tę panującą w domu – jest komfortowo i kameralnie. Każdy senior ma zapewniony u nas bezstresowe życie.

Codziennie harmonogram dopasowujemy do potrzeb i oczekiwań podopiecznych – jeśli pragną spędzić dany dzień inaczej lub po prostu odpocząć w swoim pokoju, umożliwiamy im to. To opiekunowie są dla podopiecznych domu opieki, a nie odwrotnie – to podopieczni domu opieki Magnolia muszą czuć się tutaj jak najbardziej komfortowo.

Dom opieki społecznej w Mikołowie

Dlaczego warto nam powierzyć w opiekę swoich bliskich? Dom opieki Magnolia działa w przemyślany sposób, tak żeby uprzyjemnić jesień życia każdego pensjonariusza.
Do największych zalet naszego domu pomocy społecznej zalicza się:

dom pomocy społecznej

KOMFORTOWE WARUNKI POBYTU

dom opieki Magnolia ma możliwość przyjęcia jednocześnie 9 podopiecznych pensjonariuszy, dzięki czemu każda z tych osób starszych jest traktowana w sposób indywidualny i może liczyć na wsparcie specjalistów w każdym momencie pobytu u nas. Zapewniamy krótkie i długie pobyty. Posiadamy 1 i 2 osobowe pokoje, każdy z łazienką –  pomieszczenia są schludne, czyste i przestronne, są także odpowiednio dostosowane dla osób starszych z niepełnosprawnościami (brak jakichkolwiek barier architektonicznych). Kameralne grono sprzyja integracji. U nas senior poczuje się jak u siebie!

opieka osób przewlekle somatycznie chorych

CIĄGŁA OPIEKA I GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA

zapewniamy 24- godzinną opiekę specjalistów wykwalifikowanych get opieki nad seniorami (dla osób zdrowych, ale także dla osób z niepełnosprawnościami, z chorobą Alzheimera czy demencją starczą) oraz 24-godzinną opiekę lekarską w ramach POZ, 7 dni w tygodniu. Nasi pracownicy to osoby, które wkładają całe swoje serce w codzienne wykonywanie obowiązków, nie , dlatego że muszą, ale dlatego że chcą! Są to osoby otwarte i bardzo zaangażowane w swoje zadania, to specjaliści z bogatym doświadczeniem. Dla zwiększenia komfortu każda osoba starsza przy swoim łóżku znajdzie system alarmowy, który błyskawicznie zaalarmuje kompetentnego pracownika. Personel bez przerwy pilnuje bezpieczeństwa seniorów.

wyżywienie osób dorosłych niepełnosprawnych

PYSZNE DOMOWE POSIŁKI

wyżywienie w Magnolii niczym nie różni się od domowych obiadów. Codziennie seniorzy otrzymują 5 posiłków przyrządzanychna miejscu. Naszym podopiecznym gwarantujemy posiłki podawane o regularnych porach, według harmonogramu.

oferujemy całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym

ODWIEDZINY

seniorów można odwiedzać codziennie. Najbliżsi naszych podopiecznych jest zawsze mile widziana! Pod żadnym pozorem nie ograniczamy odwiedzin i zapewniamy prywatne, spokojne warunki do spotkań. Specjalnie dla członków rodziny i bliskich naszych mieszkańców przygotowaliśmy miejsca postojowe obok domu.

domy opieki dla osób potrzebujących nieustającej pomocy

UROZMAICENIE CZASU

aby urozmaicić w domu opieki Magnolia, raz na tydzień organizujemy warsztaty kreatywne – są to zajęcia dodatkowe prowadzone przez doświadczonych opiekunów czasu wolnego. Oczywiście decyzję o uczestnictwie w zajęciach każdy pensjonariusz określa indywidualnie. Dodatkowo możemy pochwalić się pięknym ogródkiem, gdzie nasi mieszkańcy mogą odpocząć na świeżym powietrzu.

Zapraszamy do kontaktu!

Jesteś z Mikołowa? Szukasz domu opieki dla swoich najbliższych? Zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą oraz zdjęciami zamieszczonymi na stronie. Zapraszamy również do kontaktu osobistego, elektronicznego lub telefonicznego z naszymi pracownikami, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania związane z pobytem w domu opieki dla seniorów Magnolia.

Często zjeżdżają do nas osoby z:

5/5 - (24 głosów)